Acıma Duygusu

Merhabalar sevgili okurlarım. Bugün konumuzun başlığında olduğu gibi ”Acıma Duygusu” adlı faktörü ele alacağız. Örnekler ile göstermeye çalışırsak bu gün ki Suriyeli sığınmacıların hali olabilir. Ben İstanbul da gezerken karşıma çıkan o görüntüleri nasıl anlatacağımı bilemiyorum sefalet, rezillik içerisindeler gönül istiyor ki hepsine yardım edesin ama elinden geldiğince yardım edebilirsin bende bir TÜRK vatandaşı olarak bana düşen görevi yaptım. Ne yaptığımı anlatmanın bir manası yok yalnız söylemek istediklerim var.

Onların o halini gördüğümde her yatağa uzandığımda onların o hali gözlerimin önüne geliyor her yemek yediğimde yine aynı gülemiyorum onlar da insan ve kardeşlerimiz onlar o durumda iken ben rahat değilim kim olursa olsun sonuçta Yaratıcısı ALLAH ve onlar da bizim gibi bir beden taşıyorlar bu beden hem ruhsal hem bedensel ihtiyaçlarını gidermelidir.

Yalnız baktığımda sadece acıyorum ve düşünüyorum neler yapabilirim diye yardım kampanyası düzenlemeyi düşündüm olmadı daha bir çok şey hadi bu aylar yaz ama kışın o insanlar nereye gidecek nerede kalacak ne yiyecekler ne içecekler nerede banyo yapacaklar bunları düşünmek lazım..

Çalışmıyorlar etmiyorlar bunlar nasıl hayata tutunabiliyorlar ? Aileleri ile gelmiş deniz kenarlarında, piknik alanlarında kimseyi rahatsız etmemek için hayata tutunmaya çalışıyorlar baktığınız zaman çok perişan bir durum içerisindeler. işte bu beni rahatsız ediyor.

Bir yandan da başka sorunlar ama herkesi aynı kefeye koyamazsın. Ondan 1 hafta sonra bir haber aldım 7 Suriyeli bir kişiye saldırarak onu bıçaklıyor ve orada bulunan seyirciler de sadece bakmakla yetiniyor polis çağırıyorlar polis geldiğinde havaya ateş ediyor onları ekip arabasına bindiriyor ve götürüyor.. Ama nereye ? Bunların kimliği yok ne yapacaklar nasıl bir yol izleyecekler anlam veremiyorum…

Birde şu var yukarıda anlattığım gibi acıyorum ama beni bezen rahatlatan da bu işte Ülkemizi gönül rahatlığı ile kullanabilmeleri ve nankör gibi toplu bir gruplaşma halinde adam dövmek adam bıçaklamak adam öldürmek bu nasıl bir şeydir. ? Aslında orada o 7 kişiyi toplu halde döveceklerdi onların ağzını burnunu ellerine vereceklerdi ki anlasınlar..

Şimdi diyeceksiniz ki yukarıda yazdıkların ile şimdiki yazdıkların çok farklı bir anda nasıl değiştin ? Beni değiştiren ne biliyor musun ? Bunlar Suriye de katliam yapan rejimden kaçarak ülkemize sığınıyorlar bizler ise onlara imkanlarımız doğrultusunda imkanlar veriyoruz ama onlar ise nankörlük yapıyorlar. Size kamp kurduk o kamp içerisinde yiyecek, içecek, giyecek, yatacak yer verildi orada durmadınız ve kamp dışına çıktınız yada çıkarıldınız..

Şimdi çıkarıldınız dediğim zaman kimse farklı anlamasın insan ticareti yapanlar oluyormuş bunu duymamak elde değil oradan insanları kandırarak bir şekilde çıkartarak onları satabiliyorlar bu nedenle bunu söyledim.

Yani arkadaşlar demek istediğim anlamsız bir duygu içerisindeyim acımak mı yoksa katı mı olmam lazım her şey ortada sizler de görüyorsunuz. Bu duruma ne denilebilir ki ?

Allah yardımcıları olsun ve Suriye de ki Eset rejimini bir an önce devirsin ve herkes rahatlığa kavuşsun orada mal varlığı olanlar burada sefalet içerisinde yaşıyorlar.. Ve bu katliam yapılırken tüm dünya da seyirci kalıyor.

Haberleri izliyorsanız sizler de muhtemelen duyuyorsunuz Suriye’ye bir müdahale söz konusu ve Eset dediğimiz rejim ise tehditler savuruyor Türkiyeyi tehdit ediyor Bazı illerimizdeki hava üstlerini vuracağını ve buna kimse engel olamayacağını söylüyor.

Ben olsaydım eğer o cümlesinden sonra hiç durmaksızın yerle bir ederdim o Rejimi.. Ama nerede tehdit edilen bizleriz bizlerin kararını da başkaları veriyor ne saçma bir şey ya.. Neyse (Nokta)

Bu alana reklam verebilirsiniz!